top of page

2021 ÖDÜLLERİ

27. Kez Düzenlenen “ALTIN ÇEKÜL Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri” 2021, Türkiye’nin 49 Yıllık İlk ve Tek Malzeme Kataloğu YAPI KATALOĞU Çatısı Altında Sahiplerini Buldu!

 

Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri, 13 Ocak 2022 tarihinde, “AURA İstanbul”da düzenlenen ödül töreniyle sahiplerini buldu. Altın Çekül Ödülleri’nin 27.si, 49 yıldır yapı malzemesi firmalarına, bir ürün vitrini, iletişim kanalı, malzeme seçicilerle tanışma imkânı sunan çok kanallı tanıtım hizmetiyle, inşaat piyasasındaki kilit endüstri profesyonellerine erişim sağlayan YAPI KATALOĞU çatısı altında düzenlendi.

 

Ödül töreninde, Yapıda Yenilikçi Ürün Altın Çekül Ödülünü “Temperlenebilir Solar Low-E Cam Nötral 63/29” ürünü ile Şişecam alırken; “Intreme Fit” ürünü ile ABS Alçı, Yapıda Yenilikçi Ürün Gümüş Çekül Ödülüne layık görüldü. Yapıda Yenilikçi Ürün Jüri Teşvik Ödülü ise “Murfor Compact” ile Bekaert’in oldu. 

1991 yılından 2017 yılına kadar Yapı-Endüstri Merkezi tarafından düzenlenen Türkiye’nin yapı malzemesi alanındaki ilk ürün ödülü olma unvanını taşıyan, 2020 yılı itibariyle YAPI KATALOĞU çatısı altında düzenlenmeye başlanan ALTIN ÇEKÜL Ödüllerinde, üç ana kategoride en iyilerin belirlendiği ödüller, 13 Ocak 2022 tarihinde AURA İstanbul’da düzenlenen etkinlikle sahiplerine verildi.

Yapıda Yenilikçi Ürün ve Fikir Ödülleri Listesi

YAPIDA YENİLİKÇİ ÜRÜN ALTIN ÇEKÜL ÖDÜLÜ: Temperlenebilir Solar Low-E Cam Nötral 63/29, Şişecam

YAPIDA YENİLİKÇİ ÜRÜN GÜMÜŞ ÇEKÜL ÖDÜLÜ: Intreme Fit, ABS Alçı

YAPIDA YENİLİKÇİ ÜRÜN JÜRİ TEŞVİK ÖDÜLÜ: Murfor Compact, Bekaert

YAPIDA YENİLİKÇİ ÜRÜN JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ: Vento MonoSlim, Bien

YAPIDA YENİLİKÇİ ÜRÜN YAPI KATALOĞU ÖZEL ÖDÜLÜ: Silenta Extreme, GF Hakan Plastik

YAPIDA YENİLİKÇİ ÜRÜN YAPI KATALOĞU YAPI ÖNCESİ İŞLER KATEGORİ ÖDÜLÜ: Supershield Multiseal, Supershield

YAPIDA YENİLİKÇİ ÜRÜN YAPI KATALOĞU İNCE YAPI – BİTİRME İŞLERİ KATEGORİ ÖDÜLÜ: Protan SE, Protan

YAPIDA YENİLİKÇİ ÜRÜN YAPI KATALOĞU ZEMİN - DUVAR - TAVAN KATEGORİ ÖDÜLÜ: Reborn Koleksiyonu, Feltouch

TÜZEL FİKİR ÖDÜLÜ: Bi’Boya Smart Comfort, Kalekim

 

Sektörel Pazarlama Ödülleri Listesi

Tüm dünya olarak zor günlerden geçtiğimiz 2021 yılında yenilikçi vizyonlarıyla hazırlamış oldukları kampanyalar ile sektöre katkıda bulunan firmalar da Sektörel Pazarlama kategorisinde ödüllendirildi.

 

2021 yılında En İyi Sektörel Eğitim Projesi Ödülü kategorisinde ödül verilmezken, En İyi Tanıtım Projesi kategorisinde üç firma “Eşdeğer Teşvik Ödülü”ne layık görüldü:

  • AGT – Kurumsal Web Sayfa Yenilemesi

  • Çuhadaroğlu – Kurumsal Markalaşma Kampanyası

  • Ode Yalıtım – ODE Select

 

Altın Çekül Ödülleri Sergisi

27. kez, YAPI KATALOĞU çatısı altında düzenlenen yapı sektörünün “Oscar Ödülleri”, Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri’nde ödüle layık görülen ürünlerin yer aldığı sergi 13 Ocak 2022 tarihinde Ödül Töreni akabinde ziyarete açıldı. Sergi, 14-28 Ocak 2022 tarihleri arasında “AURA İstanbul”da ziyaretçisiyle buluştu.

 

AURA İstanbul hakkında

İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi dünya kentlerinde ve özellikle İstanbul üzerinde çağın getirdiği çeşitli küresel ve karmaşık sorunların ağır baskı yaptığını gözlemektedir. AURA İstanbul, bu çağdaş sorunları anlamak ve başa çıkabilmek için çeşitli uzmanlık alanlarının birlikte çözüm üretmeleri gerektiğine inanır. AURA İstanbul, bu iş birliğini sağlayabilmek amacıyla uluslararası düzeyde faaliyet göstermek üzere yapılanmış kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. En önemli iki hedefinden ilki, sertifika programı aracılığıyla ilgili alanların mezunlarını akademik ve profesyonel hayata hazırlayacak araştırma ve eğitim ortamını sağlamaktır. Diğer hedefi ise, burada üretilecek araştırma ve tasarım projeleri ile bir İstanbul veri tabanı oluşturulmasına katkı sağlamaktır.

Adres: Hasfırın Caddesi, Sinanpaşa İş Merkezi Kat.4, Beşiktaş, 34349, İstanbul

ALTIN ÇEKÜL ÖDÜLLERİ 2021 Ödül Töreni ve Sergi Sponsorları

DKM İNŞAAT & DANIŞMANLIK (Gümüş Sponsor)

SILKARSTONE (Gümüş Sponsor)

bottom of page