top of page
pexels-john-lee-6766628.jpg

Golden Plumb

Architecture Awards

“Mimarlık Teşvik” Ödülü, bu sene ikinci kez YAPI KATALOĞU MİMARLIK ÖDÜLLERİ kapsamında, Türkiye’de aktif olarak faaliyet gösteren belirli sayıda mimarlık ofisinin özel olarak davet edilmesiyle düzenlenecek mimari yarışma organizasyonudur. 

 

YAPI KATALOĞU Mimarlık Ödülleri yarışma moderatörlüğünün belirleyeceği, mesleki yetkinliğe ulaşmaya ve ortaya koydukları projelerle sektörde kendini göstermeye başlamış mimarlık ofisleri bu yarışmaya davet usulüyle katılım gösterecek ve yarışacak.

2022’nin teması “Yapı Kataloğu Sektörel Bilgi Merkezi” olarak belirlenmiştir. 

Türkiye'deki bütün Mimarlık, İç Mimarlık, İnşaat Mühendisliği ve Endüstriyel Tasarım okullarının İnşaat Malzemeleri Sanayisi ile birlikteliğini kuracak bir proje hayata geçiyor. Yapı Kataloğu çatısı altında organize edilecek bu büyük çaplı projede öğrenciler malzemelere kolayca ulaşabilecek, yapı sektörünün imkanlarından kolayca faydalanabilecek. Öğrencilerin eğitim süreçlerinde yapı malzemelerine kısıtlı erişimlerine bir çözüm yaratacak olan bu projede, firmaların ar-ge ve ür-ge birimlerinde oluşturdukları bilgi birikimi öğrencilere kolayca ulaşması amaçlanacak.

logo_2022.png
bottom of page